Як вибрати плитку на підлогу в 2019 році?

Чтобы покупка подобного покрытия на пол не разочаровала вас спустя несколько лет, обратить внимание нужно на ряд ключевых характеристик.

Жовтень 16, 2019

Класи зносостійкості плитки для підлоги

Опірність стирання – найголовніше властивість плитки для підлоги. Для його вимірювання використовують спеціальний електронний пристрій з абразивним обертовим кругом: він торкається до плитки і крутиться. Чим більше оборотів витримує покриття до появи зносу, тим вище клас. Його позначають індексом PEI і цифрами:

  • I клас. Мінімальна зносостійкість, сліди стирання з’являються вже в районі 150 оборотів диска. Так як вибрати плитку на підлогу часто намагаються на роки вперед, настільки «м’яке» покриття можна постелити лише у ванній і коморі, в більш «прохідних» кімнатах воно швидко прийде в непридатність.
  • II клас. Трохи міцніша плитка, що витримує без пошкоджень до 500 оборотів. За нею вже можна ходити в домашніх тапочках, хоча сфера в використанні обмежена приміщеннями з невеликим трафіком: спальня, дитяча, кабінет, а також всі ті ж туалет і підсобні приміщення.
  • III клас. Це оптимальний вибір плитки для підлоги для житлових кімнат – він не стирається навіть від 1200-1500 оборотів абразивного кола. Єдине обмеження: в кухні, коридорі та передпокою дане покриття буде доречно в тому випадку, якщо сім’я невелика і рух по квартирі не сильне.
  • IV клас. За стандартом PEI, така плитка витримає більше 1500 оборотів, за рахунок чого вона впорається з будь-некомерційної навантаженням: від спалень і до кухонь з холами. Також її можна використовувати в невеликих офісах, кафе і магазинах, міні-готелях, прийомних і т.п.
  • V клас. Максимальний рівень зносостійкості для плитки для підлоги – з ним покриття на тестах не пошкоджується після декількох тисяч обертів диска! Тому подібну плитку можна укладати на підлогу в супермаркетах, кінотеатрах, великих бізнес-центрах, на вокзалах.

Износостойкая напольная плитка

На що звернути увагу при покупці плитки для підлоги, крім зносостійкості, так це вологопоглинання. Воно вимірюється по 3 категоріям. Перша вбирає не більше 3% вологи, друга до 10%, а третя – понад 10%. Саме тому остання боїться морозів і придатна виключно для закритих приміщень, а перша і друга морозостійкі: їх можна класти на балконах, терасах і т.п. Що стосується товщини, цей параметр сприймайте побічно – більшість плитки для підлоги проводиться від 7-9 мм, чого цілком достатньо.

З якого матеріалу плитка на підлогу краще

Керамическая напольная плитка

В оповіданні про те, як правильно вибрати плитку на підлогу, обов’язковий пункт – то, з чого зроблено покриття. Найбільш поширені такі варіанти:

  • Традиційна кераміка: до достоїнств плитки зараховують доступність і великий вибір декору (її, наприклад, можуть покрити кольоровою глазур’ю), а до недоліків – не найбільш серйозну довговічність.
  • Камінь / кам’яна крихта: така плитка міцна, екологічно безпечна і при цьому дуже холодна – навіть влітку ходити по ній босоніж може бути не дуже комфортно для ніг.
  • Керамограніт: зносостійке, однак і більш тепле покриття (під нього можна монтувати тепла підлога!), До його мінусів зараховують обмежений асортимент в області дизайну.
  • Клінкер: виключно міцна і довговічна, що проходить через випал з високою температурою плитка без штучних домішок, в недоліках у якій – скромна колірна палітра.
  • ПВХ: виготовлена ​​з вінілу і іноді з добавкою кварцового піску плитка тепла, не боїться води і ударів, пропонує безмежний вибір візерунків і проста в укладанні, але її ресурс нижче, ніж у інших.

Плитка на пол из керамогранита

Яку б ви не збиралися вибрати плитку для підлоги, обов’язково враховуйте тип її поверхні. Глянцевий привертає блиском і насиченістю відтінку, але на ній добре помітні всі забруднення, плюс вона дуже слизька – для ванної та кухні не найкраще рішення. Матова текстура менш ошатна, зате вона на порядок практичніше: за нею легко доглядати, з нею нижче ризик посковзнутися. Структурна (або рельєфна) виглядає дуже незвично, але її очищення відніме багато часу і сил. До речі, якщо хочете повністю убезпечити себе, шукайте плитку з індексом проти ковзання (позначається буквою R) не нижче 9-го рівня.

Підбираємо розмір плитки для підлоги

Вибір плитки на підлогу по габариту величезний: у продажу можна знайти кераміку і 5х5 см, і 120х120 см! Однак єдино вірного рішення тут немає, багато що залежить від приміщення, де планується укладання покриття. Особливі великі моделі можуть додати солідності і грунтовності кімнаті, але лише в тому випадку, якщо воно і саме велике – площею від 7-8 квадратних метрів. А якщо ж вас цікавить, який розмір плитки на підлогу краще вибрати для маленького санвузла або вузького коридору, краще придбати невелику витончену кераміку – тим більше підрізування з нею менше (а значить, витрата нижче). Намагайтеся знайти гармонійний баланс!

Небольшая напольная плитка

Колір і тон

Советы, как выбрать цвет напольной плитки, возможны исключительно общие. Вы должны опираться на свои конкретные пожелания по дизайну помещения: делать пол в тон стенам, потолку и мебели либо акцентировать его с помощью контраста. Важно только помнить несколько стандартных рекомендаций:

  • світлі підлоги візуально розширюють простір, що особливо важливо для тісних прихожих і коридорів;
  • темна плитка на підлозі «зігріває» приміщення, робить його затишніше і суворіше – але на ній помітніше бруд і пил;
  • яскраві, соковиті відтінки привертають увагу, але можуть стомлювати і при цьому «губитися» в слабо освітленій кімнаті;
  • натуральні «керамічні» кольору ідеальні для класичного стилю, вони ніколи не втрачають актуальності;
  • виражений візерунок (під дерево, національні мотиви і т.п.) цікавий, але не повинен «змішуватися» з шпалерами або фасадом кухні.

Светлая плитка на пол

Що таке сорт і партія плитки для підлоги?

Якщо ви хочете зрозуміти, як вибрати плитку на підлогу належної якості, вивчіть її упаковку, щоб знайти позначку про її сорт. Він буває трьох типів:

  • 1 сорт. Найкраще виконання – у такий кераміки допускається шлюб не більше 5%. Це покриття легко розпізнається по позначці червоного кольору на його етикетці. Ціна такої плитки відповідна.
  • 2 сорт. Частота шлюбу для другого сорту (його позначають синім кольором) аналогічна першому, але допуск по видимому розміром дефекту вище – тут частіше зустрічаються відколи і нерівномірність забарвлення.
  • 3 сорт. Впізнавана по зеленій маркування плитка найдешевша, але зате у 15% зустрічаються тріщини, невідповідність розмірів один одному і т.п. Але для комори або балкона таке покриття зійде.

Качественная напольная плитка

Окремо треба прояснити поняття партії. Навіть у іменитих виробників при випалюванні кераміки можливі невеликі зміни техпроцесу, через що плитка однієї і тієї ж моделі може злегка відрізнятися по відтінку, його насиченості. В цьому випадку треба замовити весь обсяг покриття відразу, так як вибрати плитку для підлоги ідентичного кольору пізніше просто не вийде.

Рекомендовані виробники плитки для підлоги

Качественная напольная плитка

Від вибору на ринку плитки для підлоги просто очі розбігаються, в нашому каталозі представлені десятки брендів! Правда, не всі вони порівнянні за якістю у своїй продукції. Тому варто вибирати плитку на підлогу від перевірених компаній.

Поиск новостей



Мы в Facebook




Ми в Instagram

Instagram


Другие записи
Ebb And Flow
Ebb And Flow
Лютий 17, 2022
Demarlos
Demarlos
Лютий 9, 2022
Waterside
Waterside
Лютий 2, 2022